سفر هیأت بلندپایه دانشگاهی آمریکا به ایران

 

سفر هیأت بلندپایه دانشگاهی آمریکا به ایران

سرپرست یک هیأت بلندپایه دانشگاهی که اخیراً به ایران سفر کرده می‌گوید دیپلماسی علمی را آغازگر باب گفت‌گو بین دو کشور می‌داند.

اخبار,اخباردانشگاه ,   سفر هیأت بلندپایه دانشگاهی آمریکا به ایران

به گزارش فارس، «موسسه بین‌المللی تعلیم و تربیت»، مستقر در نیویورک، اعلام کرد که هفته گذشته یک هیات بلندپایه از نمایندگان ارشد موسسات آموزش عالی آمریکا با سفر به تهران با نمایندگان ۱۳ دانشگاه و موسسه علمی ایران برای افزایش همکاری‌های دانشگاهی بین دو کشور گفت‌وگو کردند.

این موسسه در بیانیه‌ای که روز پنجشنبه روی وب‌سایت خود قرار داده از یک طرح ابتکاری جدید موسوم به «طرح آموزش عالی ایران» برای گسترش گفت‌وگوی علمی بین ایران و آمریکا خبر داده است.

هیئت مذکور شامل نمایندگانی از دانشگاه‌های «بال»، «پیتزر»، «راتگرز»، دانشگاه ابالتی نیوجرسی، دانشگاه کالیفرنیای جنوبی و دانشگاه ایالتی «وین» و همچنین نمایندگان بلندپایه موسسه بین‌المللی تعلیم و تربیت بوده‌اند. ریاست این هیئت را دکتر «آلن گودمن» رییس و مدیر عامل اجرایی موسسه بین‌المللی تعلیم و تربیت بر عهده داشته است.

دکتر «آلن گودمن» در بیانیه‌ای اعلام کرد: «دیپلماسی آموزشی در صدر تلاشها برای باز کردن باب گفت‌وگو میان دو کشور، حتی قبل از احیای کامل روابط دیپلماتیک قرار دارد.»

در ادامه این بیانیه آمده است: «این رویکرد درباره چین و ویتنام هم مورد استفاده قرار گرفته و موسسه بین‌المللی تعلیم و تربیت در سالهای گذشته، ابتدا درباره میانمار و کوبا و اکنون درباره ایران پیشرو تلاشهایی از این دست بوده است.»

موسسه بین‌المللی تعلیم و تربیت همچنین اضافه کرده اعضای این هیات با مقام‌های وزارت علوم و تحقیقات ایران هم دیدار کرده‌اند.

مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!