برگزاری دوره‌های آموزشی ویژه پزشکان خانواده

باقر لاریجانی در جمع روسا و معاونان آموزشی دانشگاه‌های علوم پزشکی کلان منطقه پنج کشور، گفت: برنامه پزشک خانواده شهری، مسیر معقولی دارد و چالش‌های برنامه هم در حال مهار است.

وی در خصوص بازرسی‌های صورت گرفته در اجرای این برنامه، رسیدگی بهتر به بیماران و تجویزهای صحیح را از جمله نتایج به دست آمده در این پایش‌ها عنوان کرد.
معاون آموزشی وزیر بهداشت با بیان اینکه برنامه پزشک خانواده شهری در کشورهای پیشرفته دنیا هم در حال اجرا است، از پیشنهادهای دانشگاه ها در این زمینه استقبال کرد.
وی از طرح های وزارت بهداشت برای یک دوره آموزش عمومی و سپس دوره پزشک خانواده در دانشگاه های علوم پزشکی، برای آموزش پزشکان خانواده در کشور خبر داد.
در این گردهمایی، ۱۵ اولویت مهم آموزشی در کلان منطقه پنج کشور به معاون آموزشی وزیر بهداشت معرفی شده و هر کدام از دانشگاه‌های علوم پزشکی شرکت کننده، توانمندی‌ها و نظرات خود را در این خصوص عنوان کردند.
لاریجانی در این خصوص تاکید کرد: همکاری‌ها باید کشوری باشد، مسیر ماموریت دانشگاه‌ها درست است و در وزارت بهداشت نیز پیگیری و حمایت می‌شود.
وی از برنامه تحول نظام سلامت به عنوان برنامه‌ای ویژه در وزارت بهداشت یاد کرد و افزود: این برنامه با مسیرهای دیگر تفاوت دارد و باید با تمرکز در آن پیش رویم.
معاون آموزشی وزیر بهداشت، اولویت‌های مطرح شده در این نشست را نهالی عنوان کرد که باید آهسته آن را پرورش دهیم و ادامه داد: یکی از توانمندی‌های این قطب کشوری، عسلویه است که می‌توان در آن سرمایه‌گذاری آموزشی کرد.
 وی با اشاره به بازدید صورت گرفته از بیمارستان پیوند اعضای شیراز، گفت: ساخت این بیمارستان با این عظمت در شیراز، می‌تواند شیراز را به قطب کشور و حتی کشورهای حوزه خلیج فارس در پیوند اعضا تبدیل کند.
لاریجانی با بیان اینکه نهاد دانشگاه‌ها باید برای پیشرفت کشور به کار بسته شود، اضافه کرد: وزارت بهداشت، شما را در پیمودن این مسیر، حمایت می‌کند.
گفتنی است؛ معاون آموزشی وزیر بهداشت در سفر به شیراز از واحد خودگردان دانشگاه علوم پزشکی شیراز، احداث بیمارستان سوانح و سوختگی امیرالمومنین(ع ) و بیمارستان پیوند اعضای بوعلی سینا بازدید کرد.
مطالب مشابه
ارسال دیدگاه جدید
شما میتوانید نظر و پیشنهاد خود راجب سایت و مطلب را برای ما ارسال کنید.

دیدگاهی ارسال نشده است!